• Studium
 • Stáže a pracovní nabídky

Stáže a pracovní nabídky


Terénní kontaktní pracovník / pracovnice

Úvazek: 1 (možnost zkrácených úvazků)

Počet volných míst: 1 - 2

Nástup: dle dohody

Pracoviště: města regionů Mladoboleslavsko, Mělnicko, Praha - východ

Podrobnosti (.docx)


Pracovník/pracovnice ambulantního centra pardubice

Úvazek: 1

Počet volných míst: 1

Nástup: červenec 2018

Pracoviště: Pardubice


O co jde:

 • poskytování odborného poradenství klientům - uživatelům

 • návykových látek usilujícím o změnu a osobám jim blízkým,

 • partnerský a individuální přístupu ke klientovi,

 • účast na pravidelné supervizi a intervizi

Podrobnosti (.docx)


Letní brigáda - pozice vedoucí/animátor/průvodce, České Švýcarsko

Společnost E, které podporuje lidi s epilepsií a jejich blízké již 27 let hledá vedoucího/animátora/průvodce na pobyt pro dospělé osoby s epilepsií a jejich rodinné příslušníky. Pobyt se koná v termínu 18. 8. – 25. 8. 2018 v nádherné rekreační oblasti Českého Švýcarska, ve Staré Olešce u Děčína. Po celou dobu pobytu je účasten lékař.

Podrobnosti (.docx)


Pomocníci pro děti se zrakovým postižením

Podrobnosti (.docx)


Sociální pracovník či student sociální práce

Tým Centra psychosociálních služeb v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích hledá na dohodu o provedení práce (DPP) kolegu/kolegyni, studenta/tku, který/á povede program Nácvik samostatnosti v domácnosti.

Centrum psychosociálních služeb je oddělení, kde pracují terapeuti - sociální pracovníci, kteří spolupracují s lidmi, jenž se připravují na odchod z hospitalizace a nebo o něm alespoň uvažují. Takoví lidé čerpají podporu  individuálně i v rámci skupinových aktivit. Jednou z takových aktivit je i Nácvik samostatnosti v domácnosti. Jde o ucelený program 10ti setkání, rozdělený na teoretickou a praktickou část (nakupování, hospodaření s penězi, vaření atd.).


Koho hledáme:

Jste zkušený a vzdělaný sociální pracovník a nebo student (dle zákona 108/2006 o soc. službách), který se nebojí získat praxi přímo v psychiatrické nemocnici? Jste zodpovědný, máte chuť přicházet s vlastními nápady a realizovat je ve spolupráci s celým týmem? Ctíte partnerský přístup ke klientům, respekt k člověku a máte smysl pro humor? Pak jste náš člověk.


Náplň práce a zodpovědnosti:

 • Vedení klientů v programu, podpora k jejich samostatnosti a zvyšování kompetencí

 • Spolupráce s ostatními profesionály z řad lékařů a dalšího personálu nemocnice

 • Podílení se na plánování pracovních činností přímo na programu

 • Účast na poradách týmu, intervize a supervize


Co nabízíme:

 • Pravidelnou pracovní dobu 1-2dny v týdnu

 • Podporu týmu a získávání zkušeností v oblasti duševního zdraví

 • Zázemí stabilní organizace

 • Zajímavou a smysluplnou práci s lidmi s duševním onemocněním

 • Zkušenost práce v multidisciplinárním týmu

 • Možnost praxe (dle zákona č. 108/2006 o Soc. službách)

 • Prostor pro seberealizaci a prohlubovaní svých dovedností

 • Finanční ohodnocení 100Kč /h


Kdy a kde vás budeme potřebovat?

 • V týmu Vás s radostí přivítáme už v průběhu dubna 2018, stačí nám Váš jeden den v týdnu

 • Místo výkonu práce je Psychiatrická nemocnice Bohnice

V případě zájmu pošlete svůj životopis na email:

Tým terapeutů Centra psychosociálních služeb PNB


Asistent na rehabilitačním pobytu v přírodě

Dětské centrum Paprsek – Středisko Prosek pořádá i letos každoroční rehabilitační pobyt v přírodě pro své klienty. Klienty jsou děti a mladí dospělí s těžkým mentálním a kombinovaným postižením, z nichž každý z nich potřebuje na pobytu individuální péči jedné osoby. Protože se v minulých letech naše spolupráce se studenty humanitních oborů vysokých škol v duchu oboustranné spokojenosti velmi osvědčila, nabízíme možnost získání praxe 100 hodin během týdenního pobytu, který se koná ve dnech 2. – 8. června 2018 v Chlumu u Třeboně v Jižních Čechách.

Email:

Podrobnosti (.docx)


Spolupráce na duchovních, kulturních a sociálních projektech

NÁBOŽENSKÁ SPOLEČNOST ČESKÝCH UNITÁŘŮ HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY Z ŘAD STUDENTŮ VYSOKÝCH ŠKOL!


Studujete vysokou školu se zaměřením na religionistiku, teologii, psychologii, sociální vědy nebo podobné obory? Zajímá vás sféra liberálního náboženství a chcete si přivydělat?

Pak nás prosím kontaktujte na .


Hledáme několik studentů pro spolupráci na duchovních, kulturních a sociálních projektech s přesahem na veřejnost i v jejich administrativním zázemí. Pokud je vám blízká smysluplná, samostatná tvůrčí práce a svobodomyslná víra se světovou i českou tradicí, neváhejte a zašlete nám svůj životopis.

Nabízíme zaměstnání na dohodu o provedení práce při ústředí naší společnosti, délka smlouvy je předmětem vzájemné domluvy, odměna 120 Kč za hodinu.

Předpokládaný nástup: od konce března 2018.


Více informací získáte na , případně na tel.: 603 789 838 (ústředí NSČU), více se o nás můžete dozvědět z webových stránek www.unitaria.cz.


Sociální pracovnice / pracovník

Centrum intervenčních a psychosociálních služeb LK, p. o. (Tanvaldská 269, Liberec 30) vypisuje výběrové řízení na místo sociální pracovnice / sociálního pracovníka pro náhradní rodinnou péči Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy Liberec. Jedná se o práci na plný úvazek (zástup za mateřskou dovolenou).

Uchazeč musí splňovat kvalifikační předpoklady dle Zákona č.108/2006 Sb., o sociálních službách (§ 116a). Požadujeme trestní bezúhonnost, základní znalosti práce s PC, komunikační dovednosti, vstřícnost a spolehlivost. Zkušenosti v oboru vítány.

Své profesní životopisy (s fotografií) posílejte na email: do 8. 3. 2018

Výběrové řízení proběhne: 13. 3. 2018 v objektu Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy Liberec, Dvorská 445, Liberec V – Králův Háj

Datum nástupu: 1. 4. 2018

Kontaktní osoba: PhDr. David Cichák

Případné dotazy zodpovíme na tel. čísle: 606 167 312, 485 108 866


Čtyřměsíční stáže do dobrovolnické, vzdělávací a PR sekce

Organizace INEX-SDA opět vypisuje výběrové řízení na čtyřměsíční stáže do naší dobrovolnické, vzdělávací a PR sekce. Podrobný popis stážistických pozic je k dispozici na internetových stránkách: inexsda.cz/cs/novinka/stazvinexu.


Možnost praxe a dobrovolnictví

Jsme zařízení sociálních služeb – Domov Alzheimer pro seniory s demencí umožňuje v rámci školního roku praktický výcvik žáků/ studentů v Domově pod odborným dohledem. Studenti mají po absolvování odborné praxe komplexní náhled na chod zařízení. Zařízení nabízí zapojení do aktivizace seniorů, přímé péče o seniory i náhled do sociální oblasti.

Domov Alzheimer Roztoky u Prahy, z.ú.

mobil: (+420) 735 170 211

email:

www.domovalzheimer.cz


Možnost praxe

Pište na: nebo volejte na: 721 835 603

Centrum Terapie Autismu Vás zve na TERAPEUTICKÝ POBYT RODIN DĚTÍ S PAS v termínu 26. – 29.3.2018 v hotelu Maxov, Horní Maxov (Jizerské hory)

Součástí pobytu je intenzivní terapeutická práce s dětmi s poruchou autistického spektra v podobě nácviků komunikace, hry, pracovního chování podle metodiky O.T.A. Romany Straussové. Pracujeme s celým rodinným systémem – každý den probíhají intenzivní terapeutické skupiny pro rodiče, odborné přednášky a individuální konzultace s konkrétním doporučením.


Kontaktní pracovník/ce v terénu

Laxus z.ú., Centrum terénních programů Královéhradeckého kraje vypisuje výběrové řízení na pozici: kontaktní pracovník/ce v terénu.

Úvazek: 2,0

Počet volných míst: 2 – 4 (možnost zkrácených úvazků)

Nástup: únor 2018 popř. dle dohody

Pracoviště: Hradec Králové a obce Královéhradeckého kraje

Podrobnosti


Kontaktní pracovník/ce v terénu

SEMIRAMIS z.ú., Centrum terénních programů Středočeského kraje vypisuje výběrové řízení na pozici: kontaktní pracovník/ce v terénu.

Úvazek: 1,0

Počet volných míst: 1–2 (možnost zkrácených úvazků)

Nástup: únor 2018 popř. dle dohody

Pracoviště: okolí Mladé Boleslavi

Podrobnosti


Sociální pracovník

Úřad práce České republiky vyhlašuje výběrové řízení na obsazení služebního místa v souladu s § 178 odst. 1 z. č. 234/2014 Sb., o státní službě

Pracovní místo: Sociální pracovník

Pracoviště: Oddělení hmotné nouze pro správní obvod Praha 18, 19, 20 Kontaktní pracoviště v Praze 9, Jablonecká 724/6, 190 00 Praha 9 Krajská pobočka pro hl. m. Prahu


Hlavní náplň činnosti: Zajišťování specializované agendy poskytování dávek pomoci v hmotné nouzi, komplexní zpracování žádosti o dávky pomoci v hmotné nouzi, vyhodnocování nároku na dávky včetně vydávání rozhodnutí o dávce. Řešení sociálně právních a sociálně zdravotních problémů klientů aplikací odborných metod sociální práce, diagnostická činnost, poradenství. Provádění sociálních šetření v přirozeném prostředí klienta.


Kvalifikační a další požadavky:

 • vzdělání a odborná způsobilost dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách – VOŠ, VŠ sociální práce a příbuzné obory

 • znalost právních předpisů – zákon o pomoci v hmotné nouzi, správní řád

 • samostatnost, odpovědnost, trpělivost, dobré komunikační dovednosti, schopnost empatie a ochota pomoci, zvládání stresu, schopnost týmové práce, ochota dále se vzdělávat

 • uživatelské znalosti PC – Word, Excel, internet

 • občanská bezúhonnost

 • zdravotní způsobilost


Pracovní podmínky:

 • platové zařazení v 10. platové třídě dle nařízení vlády č. 304/2014 Sb., o platových poměrech státních zaměstnanců

 • plný úvazek - pružná pracovní doba, 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování formou stravenek

 • předpokládaný nástup ihned, případně dle dohody

 • pracovní poměr na dobu určitou po dobu trvání MD/RD


V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete prosím elektronicky motivační dopis s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis na e-mailovou adresu:


Nedoložení výše požadovaných dokumentů je považováno za nesplnění požadavků. Nesplnění požadavků může být důvodem k vyřazení z účasti na výběrovém řízení.


Pracovník/pracovnice NZDM

Úvazek: 1,5

Počet volných míst: 1

Nástup: 1. 2. 2018 popř. dle dohody

Pracoviště: Nymburk

Podrobnosti (.pdf)Poslední změna: 8. červen 2018 11:55 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Husitská teologická fakulta

Univerzita Karlova

Pacovská 350/4

P.O.BOX 56

140 21 Praha 4


Telefonické spojení:

+420 222 539 200


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208  DIČ: CZ00216208Jak k nám